درباره درس‌آوا

آموزش از راه دور از قرن بیستم رایج بود اما با آمدن شبکه جهانی اینترنت، انقلاب بزرگی در این شیوه‌ی آموزشی به وجود آمد که حاصل آن آموزش مجازی است. بدون تردید می‌توان گفت که بیشترین تاثیر ورود فناوری اطلاعات و ارتباطات، در محیط‌های آموزشی بوده است.

مدارس، مراکز آموزشی و دانشگاه‌های آنلاین در مقایسه با مراکز آموزشی سنتی مزایای بسیار زیادی دارند که مهمترین آن‌ها هزینه‌ی پایین‌تر دوره‌های آموزشی و دسترسی نامحدود به منابع متنوع آموزشی است. بیش از نیم میلیون کلاس آنلاین و هزاران رشته تحصیلی وجود دارد و دانشگاه‌های بزرگی مثل کالیفرنیا، استنفورد، ام آی تی و… در این دوره‌ها مدارک معتبر می‌دهند.

علاوه بر دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و مراکز آموزشی غیر دانشگاهی بزرگی نیز با هدف ارایه آموزش‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف علمی و فنی در حوزه‌ی آموزش مجازی فعالیت می‌کنند. هدف بسیاری از این مراکز معتبر، ارتقای سطح تخصص افراد برای حضور بهتر در بازار کار و استفاده‌ی هر چه بهتر از مطالب آموزش داده شده‌ی نظری در دانشگاه است.

درس‌آوا نیز با رویکرد دسترسی آسان دانش‌پژوهان به منابع آموزشی و مدرسین مجرب در انواع زمینه‌های تخصصی به وجود آمده است و هدف آن پاسخگویی به نیاز بسیاری از دانش‌آموزان، دانشجویان و حتی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و تمام عزیزانی است که می‌خواهند به منابع آموزشی تخصصی و مدرسین زبده دسترسی داشته باشند.

^